A Juventust kizárással fenyegeti az olasz szövetség

Gabriele Gravina, az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) elnöke hétfőn azt mondta, hogy kizárja a Juventust a Serie A-ból, ha nem vonul vissza a Superligából – írta az MTI.

“A szabályok egyértelműek. Ha a Juventus az új szezon kezdetekor a Szuper Liga tagjává válik, akkor már nem vehet részt a Serie A küzdelmeiben. A szabály a szabály, és mindenkire érvényes “- mondta a FIGC első számú vezetője.

A 20 csapatra tervezett Európai Szuper Liga létrehozását április 19-én jelentették be, alapítói között hat angol és három olasz és spanyol klub, az UEFA) is nagyon ellenezte.

A rajongói csoportok kemény kritikákat fogalmaztak meg a tervezett sorozattal kapcsolatban is.

Ezt követően másnap este először a Manchester City jelentette be, hogy visszavonul a stábtól, majd hajnalban a Chelsea következik, majd az Arsenal, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur visszalépett a kezdeményezéstől.

Délután az Atlético Madrid és az Internazionale is kivonult a Szuperligából, amelynek 15 állandó résztvevője volt. Végül az AC Milan elhatárolódott az új sorozattól, amely hivatalosan három tag maradt.

Az a kilenc klub, amely múlt pénteken kilépett a Szuperligából, megállapodott az újbóli beilleszkedés feltételeiről az Európai Szövetséggel (UEFA), amely viszont fegyelmi eljárást indított a másik három egyesület, a Real Madrid, a Barcelona és a Juventus ellen.