A Chelsea szurkolói utcára vonulnak, a klub kivonul a Szuperligából

Az Európai Szuper Liga 12 alapító tagja közül a Chelsea lehet az első, aki visszatér a projektből.

A londoni klubtüntetések tiltakozásul a Stamford Bridge-t fedik le, az ESPN pedig a klub legendája Petr CechKépeket is megosztott a mozgalomról.

A Brighton ellen este kilenc órától játszó csapat vezetősége az ádáz tiltakozások miatt úgy döntött, hogy nem vesz részt az Európai Szuper Ligában. Kedden délután a Guardian és az esti Telegraph is bejelentette, hogy a Chelsea kivonul a Szuper Liga indulásából, és a BBC jelentése szerint a Manchester City is kész visszavonni részvételi szándékát.

Frissítünk!

Percekkel cikkünk elkészülte után a BBC új információkat is szolgáltatott. Az egyik az, hogy a Manchester City nemcsak el akarja hagyni a bajnokságot, hanem már elkészítette a dokumentumokat. A britek hozzáteszik, hogy a két visszavonuló csapat utoljára írta alá a megállapodást, vezetőik nem kezdeményezték a Szuperligát.