A Chelsea a BL-döntő előtt feladta a ManCity órát

A fő pilóta, a Manchester City nem tudta megszerezni a bajnoki címet az angol futball első vonalán, miután szombaton 2–1-es kiesést szenvedett a Chelsea-től, a 35. forduló 35. fordulójában.

A hazaiak átkozódni fognak a meccs 44. percében, amikor kitört a középen és gólt szerzett, amelynek eredményeként a vendégek megszerezték a vezetést. Raheem Sterling megszerezték a vezetést (1-0).

Valójában azonban két gólra nőhetett az előny Sergio Agüero Az első félidő mellett olyan gyengén pánikolt, hogy a labda könnyedén Edouard Mendy zsákmányává vált.

A nagy kihagyott lehetőséget később megbosszulták a londoniak Hakim Zijes góljával a 63. percben egyenlített (1-1).

A Chelsea három gólja ellenére egy gyanús hazai helyzet még mindig megingatta a kedélyeket, végül nem volt egyenlő az eredmény: a 92. percben Marcos Alonso megszerezte a Chelsea győztes pontszámát (1-2).

A londoniak ismét nyertek az 1–0-s győzelem után az FA-kupa április elődöntőjében, ami jó előjel a Bajnokok Ligája május 29-i döntője előtt.

A Manchester City vasárnap ünnepelheti a bajnokságot, ha a United riválisait meghívják az Aston Villába.