A Bayern már nem csak egy játékost, a legnagyobb rivális edzőjét igazolja

Következetes német sajtóértesülések szerint a Bayern München felvette a kapcsolatot az RB Lipcsével Julian Nagelsmann a vezetőedző esetleges áthelyezése.

A Bild úgy tudja, hogy a lipcsei futballklub 30 millió eurós nevezési díjat számít fel a szakemberért, a Kicker pedig 25 millió eurót említ.

A 33 éves Nagelsmann nevéhez fűződött egy bajor sztár, a Bundesliga csapata, amely megvédte címét, miután a müncheni csapat jelenlegi vezetőedzője lett, Hansi Flick bejelentette távozási szándékát.

A fiatal szakembert 2023-ig alkalmazzák a Gulacsi Péter, Orbánt Willi és Szoboszlai Dominic az RB Leipzignek, amely nem tartalmazza a vételárat.

Lipcse sportigazgatója, Markus Krösche még a múlt héten azt mondta, hogy a Bayern nem kereste meg.

“Nincs értelme kilépési díjakról, árcédulákról beszélni. Julian hosszú távú szerződéssel és jó csapattal rendelkezik “- mondta, hozzátéve, hogy ők maguk sem keresnek új edzőt.

Hétfőn aztán hivatalosan is bejelentették, hogy a 2019-ben érkezett Krösche és a klub a szezon végén közös megegyezéssel felbontják szerződésüket. A két fél közötti megállapodás kezdetben 2022-ig szólt.

Hírek követték, hogy Nagelsmann és a Bayern München már megállapodtak, és az edző követelte Lipcsei szerződésének felbontását.

Ha Nagelsmann a bajorokat választja, újra együtt dolgozhat jelenlegi játékosával, Dayot Upamecanóval, amelyet a müncheni klub Lipcsétől vásárolt 42,5 millióért.

Amióta bejelentette távozási szándékát, az 56 éves Flicket – bár 2023-ig van szerződése Münchenben – a nyári Európa-bajnokság után elbúcsúzott a válogatottól. Joachim Löw a szövetségi kapitány utódjaként kezelik.

Karl-Heinz Rummenigge– mondta a Bayern München vezérigazgatója a Bild am Sonntag-nak vasárnap: “Ha eleget teszünk Hansi kérésének és elengedjük, akkor minden érintettnek a megfelelő megoldásért kell dolgoznia, aminek az FC Bayern is örül.”

A Bundesligában három fordulóval a döntő előtt a Bayern áll az élen, és hét pontos előnnyel vezet a második Lipcse mögött.