A Barcelona továbbra is a Szuperligában van, de van egy rés

Az FC Barcelona hivatalos nyilatkozatot adott ki az Európai Szuper Ligának péntek reggel.

A klub weboldala két pontban tárgyalja a projektet, az első félévben elmagyarázza, miért állt elő a Szuper Liga ötletével. Szerinte a liga a jelenlegi formátumnál jobban eladható termék lett volna, és pénzügyi szempontból hasznot húzott volna a Barcának, ezért nem akarta, hogy kimaradjon az új és izgalmas Szuper Ligák közül, amelyben marad.

Az FC Barcelona viszont ellenérzésekkel nézett szembe, és mivel mindig is nagyra értékelték a klub tagjait, az utolsó szó az övék lesz.

Mindez azt jelenti, hogy a katalánok valószínűleg maja tagokkal szavaznak, ha az Európai Szuper Ligában akarnak szerepelni. Az igazgatóság tagjai mellett futballisták és edzők is szavazhatnak ily módon, ahogy az elnökválasztáskor is tették.

A bejelentés második pontja szerint a Szuperligában induló csapatokat törvény is védi a különféle szankciókkal szemben.