A Barca új elnöke megszerzi a spanyol Neymartot

Spanyol beszámolók szerint a La Liga egyik legtehetségesebb fiataljának tartották Bryan Gil a Barcelona új elnökét is, Joan Laporta Kívánság lista. A 20 éves eibari fiatalember felébresztette Luis Enrique fés meghívást kapott a spanyolokba a vb-selejtezőkre.

Gil 2019. április 25-én Sevilla színeiben megszerezte első gólját a spanyol topban. A Rayo Vallecano elleni 5-0-s győzelme történelmessé vált, mivel a fiatal szélső volt az első játékos, aki a 21. században eljutott a spanyol élvonalba.

Mivel nem sok lehetősége volt, tavaly tavasszal kölcsönvették a Leganéshez, és október 5. óta az Eibar játékosa. Eddig 19 meccsen három gólt és két gólpasszt szerzett.

Barcelona megfigyelő játékos, sörény (ki egyszer Inestát Andrés és Fatit Ansu a katalánokat is csalogatta) februárban elmondta, hogy jelenleg Spanyolország legjobb játékosa.

Szeretek összehasonlítani Neymarral játékstílusuk miatt. Bryan különleges dolgokra képes a labdával, nagyon sokoldalú, mert középpályásként vagy csatárként is játszhat. Elképesztő, hogy néz ki

– Ő mondta.

Ezekkel a kijelentésekkel kezdődtek a barcelonai átigazolásról szóló pletykák, de még erősebbé váltak, mióta Laporta visszatért katalán elnökként. A sportmenedzser a jövő sztárjait keresi, és állítólag nagyon szívesen vonzza Gilt a Barcába.

“Természetesen örülök, hogy képben vagyok a világ legnagyobb klubjával, de a sevillai szerződésem 2023-ig tart. Ilyeneket az ügynökemre bízok” – mondta Gil az El Laguerónak.

Neymarral való összehasonlítás azonban mosolygásra késztet.

“Ő az egyik kedvenc futballistám. De azt hiszem, még nem tudok úgy kinézni, mint bárki, de ha más nevet akarok hallani, akkor inkább Angel Di Maria gondolkodás. Mert ő is vékony és a bal lábával “- mondta.